De komende weken gaan onze vrijwilligers weer op pad voor de jaarlijkse LF-routecontrole, ook wel de ‘schouw’ genoemd. Waar nodig en mogelijk zorgen ze ervoor dat de borden goed zichtbaar en leesbaar zijn. Borden die ontbreken of het slachtoffer zijn van vandalisme worden via meldpuntroutes.nl gemeld en komen direct bij de verantwoordelijke beheerder terecht. Dit geldt ook voor situaties waar het wegknippen van begroeien of schoonmaken van borden niet veilig kan.

Dit jaar sturen we onze vrijwilligers met een extra opdracht op pad: het inventariseren van slechte bermaansluitingen op LF-routes. Dit sluit naadloos aan op onze onlangs gepresenteerde actieagenda: een levende en vergevende berm. Bij paden en wegen met een slechte bermaansluiting houden fietsers minimaal 50 cm afstand van de kant. Hierdoor wordt de ruimte inefficient gebruikt en is de kans op een botsing met een andere gebruiker aanwezig. Vergevingsgezinde bermen, d.w.z dat de berm vlak aansluit op het wegdek en er ruimte is voor foutcorrectie, zorgen niet alleen voor een efficienter gebruik van het fietspad maar helpen ook bij het voorkomen van eenzijdige ongevallen.

Vergelijkbare berichten